03-5620220

דבר עם מומחה!

sales@dandd.co.il

אנחנו כאן לעזור

My Account

התחברות/הרשמה

03-5620220

דבר עם מומחה!

My Account

התחברות/הרשמה

מה היא טכנולוגיית 4K

4K הינו כינוי לטכנולוגיית שידור חדשנית המתקראת גם אולטרה HD (גם UHDTV, Ultra HDTV, 4320p,Ultra High Definition Video ,UHDV) שפותחה על ידי ערוץ הטלוויזיה הממלכתי של יפן. איכות השידור בשיטה זו גדולה פי 16 יותר מ- HD, ומאפשרת שידורים בתלת-ממד ללא כל קושי. רוחב הפס הנדרש לטלוויזיה ב-Ultra HDTV הוא לא פחות מ-24 ג’יגה בייט.

באוקטובר 2012 הוכרזה הטכנולוגייה רשמית כאשר בשם אפשר להשתמש למסך 3840X2160 פיקסל (4K). בזמן שפיתוח מסכי 8K לשימוש רחב נמצא עדיין בשלבים מוקדמים, מסכי 4K יצאו לשוק בסוף אוקטובר 2012

הבשורה הינה בקפיצת מדרגה נוספת בחדות התמונה של טלוויזיות, מסכי מחשב ומקרנים – פי ארבעה יותר פיקסלים מב־HD. רכיב מרכזי במסך הוא מעבד Up-scaling – הגדלת וידיאו ברזולוציות נמוכות יותר תוך החלקת התמונה ושיפור איכותה, כך שגם תכנים קיימים ייראו טוב יותר (כל יצרנית משתמשת בטכנולוגיית Up-scaling שונה והתוצאה משתנה בהתאם ממוצר למוצר).

באמזון ובחנויות נוספות החלו למכור סרטים בפורמט ביניים – כאלה שנסרקו מהפילם המקורי ב־4K והומרו בחזרה ל־HD, ובחטיבת הסרטים של סוני עמלים כבר כמה שנים על סריקה, תיקון והתאמה של סרטים ישנים לפורמט, וכיום יש בידי החברה יותר מ־200 סרטים שעתידים לצאת לשוק בקרוב. בנוסף מקימה סוני רשת הפצה דיגיטלית שתאפשר לבעלי טלוויזיות 4K של החברה להוריד סרטים מותאמים. לגבי סדרות טלוויזיה המצב מורכב יותר: אלה שצולמו במצלמות דיגיטליות ברזולוציה גבוהה עשויות להגיע למסך באולטרה HD, אבל סדרות ישנות יותר פשוט לא ניתנות להמרה.